Ήττα για την Εθνική Εφήβων από την Πολωνία

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν τα κατάφερε απέναντι στην Πολωνία και με το τελικό 70-63 θα τερματίσει εκτός δεκάδας. Με το Μαυροβούνιο ο τελευταίος αγώνας για τις θέσεις 11-12.

Η ομάδα του Ηλία Καντζούρη δεν τα κατάφερε απέναντι στην Πολωνία, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Παρά το γεγονός ότι οι Πολωνοί σούταραν με το φτωχό 27% στα τρίποντα, η Εθνική Εφήβων δεν απέφυγε τα πολλά λάθη (16).

Κομβικό κομμάτι του παιχνιδιού η δεύτερη περίοδος, με το 18-10 να δίνει προβάδισμα 9 πόντων στην ανάπαυλα για τους Πολωνούς (35-26).

Στην επανάληψη η Εθνική μας ομάδα προσπάθησε να αντιδράσει και έφτασε στο τελευταίο ενάμιση λεπτό να μειώσει και στους τρεις πόντους (66-63). Δεν κατάφερε όμως να φτάσει τη μεγάλη ανατροπή.

Πλέον, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αναμένεται να αντιμετωπίσει το Μαυροβούνιο για τις θέσεις 11-12.

Τα δεκάλεπτα: 17-16, 35-26, 54-45, 70-63