Τέσσερα βασικά στελέχη της ομάδας, διαλέγουν μεταξύ Ισραήλ και Σλοβενία, για την τελική φάση της διοργάνωσης που θα γίνει τον Ιούνιο.
Η Εθνική Γυναικών βρίσκεται στην τελική φάση του Ευρωμπάσκετ που θα γίνει τον Ιούνιο. Τέσσερα βασικά στελέχη της ελληνικής ομάδας, η Άρτεμις Σπανού, η Ελεάννα Χριστινάκη, η Πηνελόπη Παυλοπούλου και η Άννα-Νίκη Σταμολάμπρου επιλέγουν μεταξύ Ισραήλ και Σλοβενίας και αντίπαλο που θα ήθελαν και δεν θα ήθελαν στην τελική φάση.//
Δείτε το παρακάτω βίντεο:
H Εθνική Γυναικών βρίσκεται στην τελική φάση του @EuroBasketWomen 2023. H @Arte_15, η @echristinaki21, η @pine_pavlo και η @StamolaNiki επιλέγουν μεταξύ Ισραήλ και Σλοβενίας και αντίπαλο που θα ήθελαν και δεν θα ήθελαν στην τελική φάση #EuroBasketWomen #HellasBasketball 🏀🇬🇷 pic.twitter.com/8cxR32hQ9D
— Hellenic Basketball (@HellenicBF) February 14, 2023