Η “Βασίλισσα” με σχετική ανάρτηση στα social media της, αντέδρασε για την διαιτησία του αγώνα κόντρα στον Ολυμπιακό, από τον οποίο γνώρισε και την ήττα στο ΣΕΦ.
Με τα κρίσιμα σουτ των Γουόκαπ, Κέιναν και Λαρεντζάκη στο φινάλε, ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει το “ροζ φύλλο αγώνα” κόντρα στη μαχητική ΑΕΚ, επικρατώντας με 79-71 στο κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας ΣΕΦ για τη δεύτερη “στροφή” του πρωταθλήματος της Basket League
Λίγο μετά το τέλος της αναμέτρησης, η “κιτρινόμαυρη” ΚΑΕ, πραγματοποίησε ανάρτηση στα social media της και εξέφρασε τη δυσαρέσκειά της για την διαιτησία του σημερινού αγώνα στο ΣΕΦ, αναφέροντας χαρακτηριστικά: «Όλη η Ελλάδα απόψε είδε… Συγχαρητήρια στην ΚΕΔ. «Και εις ανώτερα».//Γ.
Η ανάρτηση της ΚΑΕ ΑΕΚ:
Όλη η Ελλάδα απόψε είδε… Συγχαρητήρια στην ΚΕΔ. «Και εις ανώτερα»! #aekbetssonbc #basket_league #olyaek pic.twitter.com/F31qbHbINZ
— AEK B.C. (@aekbcgr) October 15, 2023