O Ελληνοαμερικανός γκαρντ του Ολυμπιακού έγραψε τα πρώτα λεπτά συμμετοχής της καριέρας του στη Basket League και έκανε πολύ γρήγορα αισθητή την παρουσία του.
Ο Απόλλων υποδέχεται τον Ολυμπιακό στην Πάτρα, στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώνεται η 1η αγωνιστική της Basket League και ο Τζορτζ Πάπας πέτυχε έξι συνεχόμενους πόντους για τους Πειραιώτες στα μέσα της β’ περιόδου.
Αρχικά ο ομογενής γκαρντ σκόραρε τρίποντο από τη γωνία για το 23-42, έπειτα από ασίστ του Βεζένκοβ και στη συνέχεια έκλεψε την μπάλα, βγήκε στον αιφνιδιασμό και έκανε το 23-45 με γκολ-φάουλ και γνώρισε την αποθέωση από τον κόσμο των “ερυθρόλευκων”.
Δείτε το βίντεο: