Με τους Μάριο Χεζόνια, Ντάριο Σάριτς και Ιβίτσα Ζούμπατς να είναι αυτοί που ξεχωρίζουν από την αποστολή της εθνικής Κροατίας για το προολυμπιακό τουρνουά της Ελλάδας. Η “Hrvatska” είναι στον ίδιο όμιλο με Σλοβενία και Νέα Ζηλανδία, ενώ υπάρχει και μεγάλη πιθανότητα να βρεθεί απέναντι στην εθνική μας ομάδα.
Στην προεπιλογή είναι οι: Γκόραν Φιλίποβιτς, Μπόρνα Καπούστα, Κρέσιμιρ Ράντοβτσιτς, Τζαλίν Σμιθ, Φιλίπ Κρούσλιν, Τόνι Πέρκοβιτς, Μάριο Χεζόνια, Ματέο Ντρέζνιακ, Τόνι Νάκιτς, Ντάριο Σάριτς, Ντάριο Ντρέζνιακ, Μπόρις Τίσμα, Τόμισλαβ Μπούλιαν, Ίβιτσα Ζούμπατς, Ντάνκο Μπράνκοβιτς, Ιβάν Βράνιες, Κρέσιμιρ Λιούμπισιτς.//ΓΡ