Δεύτερη νίκη κόντρα στην Λούμπλιν ο Ολυμπιακός

Οι “ερυθρόλευκες” έκαναν το δύο στα δύο, στα δυνατά φιλικά απέναντι στη πολωνική ομάδα στο ΣΕΦ, επικρατώντας με 73-58, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει ακόμα μία επικράτηση απέναντι στη Λούμπλιν με 73-58, πραγματοποιώντας μία εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στην πολωνική ομάδα. Ο Μάρτινς Ζίμπαρτς έβγαλε αρκετά χρήσιμα συμπεράσματα για την ομάδα του, στο τέλος της προετοιμασίας, ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν. Τα κορίτσια των Πειραιωτών αναμένεται να ξεκινήσουν τις επίσημες υποχρεώσεις τους το Σάββατο (1/10) απέναντι στον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη.

Οι “ερυθρόλευκες” ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι κάνοντας το 12-0 στα πρώτα έξι λεπτά. Παρόλα αυτά η Λούμπλιν έβγαλε αντίδραση και στο ημίχρονο είχε πάρει τα ηνία και το ημίχρονο τελείωσε με 38-35 υπέρ της πολωνικής ομάδας. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός ισοφάρισε και πέρασε μπροστά, ενώ στην τελευταία περίοδο άνοιξε η… ψαλίδα. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με 73-58 υπέρ των Πειραιωτών.

Τα δεκάλεπτα: 16-11, 35-38, 52-51, 73-58