Απολαμβάνει την κορυφή η Νταρουσάφακα

Η Τούρκικη ομάδα επικράτησε της Τενερίφη με 88-84 και έτσι είναι πρώτη στον όμιλο της, με τους Ισπανούς να έχουν ισχυρό προβάδισμα 14 πόντων στο ημίχρονο και να το χάνουν σε μια περίοδο.

Η Νταρουσάφακα ήθελε την νίκη στην έδρα της για να μείνει πρώτη στον όμιλο, με τους Ισπανούς να είναι μια άρτια ομάδα, αλλά με αδυναμίες στην άμυνα της. Οι Τούρκοι βρέθηκαν προ εκπλήξεως στο πρώτο ημίχρονο με την Τενερίφη να κάνει τα πάντα σωστά, κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο με 14 πόντους διαφορά.

Οι παίκτες του Γιακούπ Σεκιζκόζ επανήλθαν στο δεύτερο μέρος, με ένα επί μέρους σκορ 30-15 προσπερνώντας και με ένα πόντο στο προβάδισμα για την ολική ανατροπή. Στην τελευταία περίοδο, η Τενερίφη κατάφερε να περάσει μια φορά μπροστά, αλλά όχι να διατηρήσει την διαφορά και ηττήθηκε με το τελικό 88-84.//ΓΡ.