Άνετο πέρασμα από το Μοσχάτο!

Ο Ολυμπιακός ήταν ισοπεδωτικός κόντρα στην Ελευθερία, επικράτησε με 88-47 και έκανε το 5/5 στην Α1 Γυναικών. Στο 3-2 “έπεσαν” οι γηπεδούχοι.

Χωρίς να ιδρώσει… ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα της Ελευθερίας Μοσχάτου με 88-47 για την 5η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος. Για τους φιλοξενούμενους, στους 22 πόντους σταμάτησε η Γκούσταφσον, 18 έβαλε η Σταμάτη ενώ στους 17 σταμάτησε η Σταμολάμπρου. Για την Ελευθερία Μοσχάτου, 18 έβαλε η Κάλογουεϊ.

O Ολυμπιακός από την πρώτη περίοδο μπήκε πολύ δυνατά στο παρκέ και πήρε διψήφια διαφορά 13 πόντων, 20-7 με την Γκούσταφσον να ηγείται. Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το δεύτερο δεκάλεπτο. Η ομάδα του Ζίρμπατς δεν είχε κανένα πρόβλημα να ανεβάζει την διαφορά της με τις Σταμάτη και Σταμολάμπρου να σκοράρουν.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Ολυμπιακός επέτρεψε μόλις 8 πόντους στην Ελευθερία Μοσχάτου, οι οποίοι προήλθαν από την Κάλογουεϊ. Έβαλε 18 και ανέβασε την διαφορά στους 36, 64-28. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τις φιλοξενούμενες να παίρνουν ευρεία νίκη με 88-47.

Τα δεκάλεπτα: 7-20, 20-46, 28-64, 47-88