Μίλερ: «Γι’ αυτό μπήκε στην αποστολή ο Φίλκρουγκ»

Ο επιθετικός της Μπάγερν αποθέωσε τον “χρυσό” σκόρερ της Γερμανίας και εμφανίστηκε σίγουρος πως ο 29χρονος θα βοηθήσει τα “πάντσερ” και στην συνέχεια.

Ο Νίκλας Φίλκρουγκ είναι στα χείλη όλων των Γερμανών φιλάθλων, καθώς ο 29χρονος επιθετικός της Βέρντερ Βρέμης κράτησε χθες «ζωντανό» το όνειρο της πρόκρισης στα νοκ άουτ του Μουντιάλ. Δεκατρία λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς, πέρασε στο 70ο λεπτό αντί του Τόμας Μίλερ, “έγραψε” το τελικό 1-1 με την Ισπανία στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου που διεξήχθη στο «Αλ Μπαγιάτ» της Αλ Κορ.

Ο Μίλερ μίλησε μετά το τέλος του αγώνα για τον συμπαίκτη του: «Γι’ αυτόν τον λόγο είναι εδώ. Γι’ αυτό τον λόγο μπήκε στην αποστολή τις τελευταίες ημέρες. Έχει αυτοπεποίθηση και έβαλε ένα φανταστικό γκολ και είμαι σίγουρος πως θα μας βοηθήσει και στη συνέχεια του τουρνουά», τόνισε σχετικά ο άσος της Μπάγερν Μονάχου.//