Tρίτη σερί νίκη για την ΑΕΚ

Άνετη επικράτηση για την “Ένωση” στην έδρα του ΖΑΟΝ με 3-0 σετ για την 4η αγωνιστική της Volley League γυναικών.

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την Α.Ε.Κ. που υποχρέωσε τον Ζ.Α.Ο.Ν. στην τέταρτη ήττα του σε ισάριθμους αγώνες.

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν με τις γνωστές απουσίες (Μικρουδάκη, Κακουράτου) και τη Λε Του ως μοναδική ξένη, ενώ η Ένωση είχε στον πάγκο τον Χάρη Σκουτελάκο μετά τη λύση της συνεργασίας με τον Κώστα Αρσενιάδη.

Ο Ζ.Α.Ο.Ν. στα δύο πρώτα σετ μέχρι ένα σημείο ήταν ανταγωνιστικός, στο δεύτερο έφτασε να προηγηθεί 10-7 και να καταφέρει από το 11-18 (επιμέρους σκορ 1-11 η ΑΕΚ) να πλησιάσει σε 17-18, ωστόσο η ποιότητα και η εμπειρία της Ένωσης της επέτρεψαν να φτάσει άνετα στη νίκη.

Διαιτητές: Οικονόμου Β., Γεωργιάδης, Παρατηρητής: Καπάνταης, Επόπτες: Ρηγόπουλος, Σταυράκη, Γραμματεία: Τρίκκα