Πρωινή προπόνηση στο ΟΑΚΑ

Λίγες ώρες πριν τον επαναληπτικό τελικό του Λιγκ Καπ, ο Ολυμπιακός έκανε πρωινή προπόνηση στο κλειστό των ολυμπιακών εγκαταστάσεων που έχει διαμορφωθεί κατάλληλα για να φιλοξενήσει το παιχνίδι.

O τρίτος εγχώριος τίτλος του επαγγελματικού βόλεϊ ανδρών θα κριθεί το βράδυ της Μεγάλης Τετάρτης στο Ο.Α.Κ.Α. μεταξύ του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού. Το “τριφύλλι” έχει μικρό προβάδισμα μετά τη νίκη με 3-2 σετ στον 1ο τελικό με 3-2 σετ. (Κλειστό γυμναστήριο «Νίκος Γκάλης» Ο.Α.Κ.Α., 2ος τελικός Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς, 12/4, 21:00, Διαιτητές: Κουτσούλας, Ονόπας).

Ο Παναθηναϊκός για να πάρει τον 3ο τίτλο Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς θέλει νίκη με οποιοδήποτε σκορ. Εάν ο Ολυμπιακός νικήσει 3-2 σετ θα παιχτεί ο τίτλος στο χρυσό σετ των 15 πόντων. Εάν οι “ερυθρόλευκοι” νικήσουν 3-0 ή 3-1 σετ θα πάρουν τον 7ο τίτλο Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς.

Ο Ολυμπιακός μπορεί να έχασε τον πρώτο αγώνα αλλά έχει αποδείξει πως δεν καταλαβαίνει από έδρες και έχει στόχο να κάνει “διπλό σπάσιμο” στην έδρα του “τριφυλλιού”.

Ο προπονητής των “ερυθρόλευκων” Αλμπέρτο Τζουλιάνι δήλωσε: «Ο πραγματικός τελικός είναι το δεύτερο ματς, αυτός είναι αύριο. Και θα δώσουμε το 100% μας, για να πετύχουμε το στόχο μας. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο, αύριο έχουμε μια αποστολή να φέρουμε εις πέρας, πάμε δυνατά».

Τα εισιτήρια στο ΟΑΚΑ

Έπειτα από τη σύσκεψη για τα μέτρα του αγώνα αποφασίστηκε ότι οι Θύρες που θα ανοίξουν θα είναι η Θύρα 3 και η Θύρα 31 , από όπου και θα μπαίνουν όλα τα απλά εισιτήρια και τα απλά εισιτήρια διαρκείας.

Σε ότι αφορά την είσοδο των VIP εισιτηρίων, των VIP εισιτηρίων διαρκείας και των δημοσιογράφων θα γίνεται από την Θύρα VIP. Οι θύρες θα ανοίξουν δύο ώρες πριν την έναρξη του ματς. Όσοι θέλουν να προμηθευτούν εισιτήρια από το γήπεδο θα μπορούν να το κάνουν από το Parking 5 του ΟΑΚΑ καθώς τα εκδοτήρια θα ανοίξουν από τις 7μ.μ.