Ο Παναθηναϊκός… σφραγίζει το “εισιτήριο” για τους “16”

Οι “πράσινοι” φιλοξενούν σήμερα (29/11, 20:30) τη Σουσά από το Αζερμπαϊτζάν στο πλαίσιο της ρεβάνς για τη φάση των “32” του Challenge Cup Ανδρών.

Μετά το άνετο 3-0 σετ στη Μπακού αποδείχτηκε πως υπάρχει χαοτική διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων και έτσι για την ελληνική ομάδα είναι πρώτης τάξεως ευκαιρία για μία ευρωπαϊκή εμφάνιση με ρεκόρ.

Τυπικά, οι “πράσινοι” χρειάζονται δύο σετ για να προκριθούν στη φάση των “16” αλλά ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος δεν συζητάει τίποτε άλλο από μία ακόμα ευρωπαϊκή νίκη και μάλιστα κάνοντας ροτέισον σε όλους τους παίκτες του ρόστερ.

Ο αγώνας του Παναθηναϊκού με τη Σουσά θα διεξαχθεί σήμερα (29/11) στις 20:30 στο κλειστό γυμναστήριο του Μετς με διαιτητές τον Ρουμάνο Κριστιάν Εντουαρντ Μποντεζάτου και τον Ισπανό Φρανσίσκο Σαμπρόσο Μορατίλα.//Γ.