Ο Παναθηναϊκός έσβησε το match ball του Ολυμπιακού και έμεινε ζωντανός στο κυνήγι του τίτλου

Οι "πράσινες" νίκησαν με 3-0 σετ τις "ερυθρόλευκες" στο κλειστό "Μελίνα Μερκούρη" και μείωσαν σε 2-1 τη σειρά των τελικών στη Volley League Γυναικών.

Ο Παναθηναϊκός κρατούσε το καλύτερο εφετινό παιχνίδι του για τον τρίτο αγώνα της σειράς των τελικών. Πιάνοντας εντυπωσιακή απόδοση, οι “πράσινες”, που έπαιζαν με την πλάτη στον τοίχο, νίκησαν με 3-0 σετ τον Ολυμπιακό στην έδρα του, μείωσαν σε 2-1 και επιστρέφουν για το τέταρτο παιχνίδι στο γήπεδό τους, στο κλειστό του Μετς, την Τετάρτη 24 Απριλίου.

Από την πλευρά τους, οι “ερυθρόλευκες” δεν ήταν σε καλή μέρα και παρότι είχαν το παιχνίδι του τίτλου στην έδρα τους δεν τα κατάφεραν, ενδεχομένως επειδή δεν περίμεναν τόσο αποφασισμένο τον αντίπαλό τους. Θα έχουν πάντως την ευκαιρία τους στο Μετς, μια έδρα από την οποία είχαν περάσει με 3-1 στον δεύτερο τελικό.

Τα σετ: 15-25, 22-25, 20-25