Να… εδραιωθεί στην τετράδα η Σαντορίνη

Με το εξ αναβολής ματς της 5ης αγωνιστικής ανάμεσα στον ΑΟ Θήρας και τον Απολλώνιο συνεχίζεται η δράση σήμερα (06/12, 18:00) στο πρωτάθλημα της Volley League Γυναικών.

Η “αυλαία” της 5ης “στροφής” του γυναικείου πρωταθλήματος πέφτει σήμερα (06/12, 18:00) με το εξ αναβολής ματς ανάμεσα στον ΑΟ Θήρας και τον Απολλώνιο στη Σαντορίνη.

Οι γηπεδούχες έχουν ξεκινήσει πολύ θετικά τη χρονιά και βρίσκονται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 16 βαθμούς, ενώ το σύνολο της Καλαμάτας είναι στην 9η θέση αντίστοιχα με 9 βαθμούς.

Η ομάδα της Σαντορίνης προέρχεται από ένα σπουδαίο “διπλό” με 3-0 σετ στη Θεσσαλονίκη απέναντι στον Άρη, ενώ οι φιλοξενούμενες ηττήθηκαν εκτός έδρας με 3-1 σετ από τους Πρωταθλητές Πεύκων.

Υπενθυμίζεται πως ο εν λόγω αγώνας ήταν προγραμματισμένος για το Σάββατο 18/11/2023, αλλά έπειτα από ενημέρωση της ΕΟΠΕ αναβλήθηκε λόγω αδυναμίας μετακίνησης του φιλοξενούμενου σωματείου στη Σαντορίνη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 5ης εξ αναβολής αγωνιστικής της Volley League Γυναικών: