Για το 2/2 οι Έφηβοι

 

Η Εθνική Κ20 αντιμετωπίζει σήμερα (18/09) στις 21:00 το Βέλγιο για τη δεύτερη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, που διεξάγεται στο Βάστο της Ιταλίας.

Η Εθνική Εφήβων ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της ιδανικά χθες (17/09) στην πρεμιέρα του δεύτερου ομίλου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ20 που διεξάγεται στο Βάστο της Ιταλίας. Η “γαλανόλευκη” κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Πορτογαλίας στο τάι-μπρέικ με 3-2, σε ένα ματς που “σημαδεύτηκε” από την ωριαία διακοπή που προέκυψε μετά το τέλος του πρώτου σετ που οφείλονταν στην καταιγίδα που είχε ξεσπάσει στην περιοχή του Βάστο και προκάλεσε μικρά προβλήματα στην ηλεκτροδότηση του γηπέδου.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αντιμετωπίζει σήμερα (18/09) στις 21:00 το Βέλγιο για τη δεύτερη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου. Το Βέλγιο χθες (17/09) είχε εύκολο έργο, επικρατώντας της Βουλγαρίας στην πρεμιέρα με το άνετο 3-0 σετ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού Κ20:

2ος όμιλος – Βάστο

1η αγωνιστική – Σάββατο 17/9
Πορτογαλία-Ελλάδα 2-3 (23-25, 25-19, 28-26, 22-25, 10-25)
Τσεχία-Φινλανδία 3-1 (25-15, 19-25, 25-19, 25-22)
Βουλγαρία-Βέλγιο 0-3 (17-25, 19-25, 22-25)

2η αγωνιστική – Κυριακή 18/9
16:00, Πορτογαλία-Τσεχία
18:30, Φινλανδία-Βουλγαρία
21:00, Ελλάδα-Βέλγιο

3η αγωνιστική – Δευτέρα 19/9
16:00, Βουλγαρία-Πορτογαλία
18:30, Τσεχία-Ελλάδα
21:00, Βέλγιο-Φινλανδία

4η αγωνιστική – Τετάρτη 21/9
16:00, Τσεχία-Βουλγαρία
18:30, Ελλάδα-Φινλανδία
21:00, Πορτογαλία-Βέλγιο

5η αγωνιστική – Πέμπτη 22/9
16:00, Βουλγαρία-Ελλάδα
18:30, Φινλανδία-Πορτογαλία
21:00, Βέλγιο-Τσεχία

1ος όμιλος – Μοντεσιλβάνο

1η αγωνιστική – Σάββατο 17/9
16:00, Σερβία-Γαλλία
18:30, Πολωνία-Σλοβακία
21:00, Σλοβενία-Ιταλία

2η αγωνιστική – Κυριακή 18/9
16:00, Σερβία-Πολωνία
18:30, Σλοβακία-Σλοβενία
21:00, Γαλλία-Ιταλία

3η αγωνιστική – Δευτέρα 19/9
16:00, Σλοβενία-Σερβία
18:30, Πολωνία-Γαλλία
21:00, Ιταλία-Σλοβακία

4η αγωνιστική – Τετάρτη 21/9
16:00, Πολωνία-Σλοβενία
18:30, Γαλλία-Σλοβακία
21:00, Σερβία-Ιταλία

5η αγωνιστική – Πέμπτη 22/9
16:00, Σλοβενία-Γαλλία
18:30, Σλοβακία-Σερβία
21:00, Ιταλία-Πολωνία

*Οι δύο πρώτες ομάδες του κάθε ομίλου προκρίνονται στα ημιτελικά και παίζουν χιαστί (Α1-Β2, Β1-Α2), ενώ οι ομάδες που καταλάβουν την 3η και 4η θέση αγωνίζονται για τις θέσεις 5-8 (Α3-Β4, Β3-Α4).

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΟΜΑΔΕΣ