Άνετο πέρασμα οι “πράσινες”

Το γυναίκειο τμήμα βόλεϊ του Παναθηναϊκού επικράτησε με 3-0 σετ επί του ΟΦΑ Απολλώνιου στην 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley League στο κλειστό του Κερατσινίου.

Δυναμικό ήταν το ξεκίνημα του Παναθηναϊκού στο πρώτο σετ που προηγήθηκε με +4 (11-15) και διεύρυνε τη διαφορά στο +8 (12-20) για το 1-0 (25-17).

Αντίστοιχη ήταν η εικόνα και στο επόμενο σετ με τις “πράσινες” να ελέγχουν το ρυθμό από την αρχή (2-11) και να πετυχαίνουν το 2-0 (18-25).

Το τρίτο σετ ήταν το πιο ανταγωνιστικό και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ο Απολλώνιος είχε το προβάδισμα μέχρι την ισοφάριση σε 16-16 από τις “πράσινες“. Οι γηπεδούχες στη συνέχεια διατηρούσαν ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ αλλά ο Παναθηναϊκός έβρισκε τρόπους να το “σβήνει”. Το “τριφύλλι” ύστερα από αρκετές ισοπαλίες κατέκτησε το σετ με 26-28 για το 0-3.

Τα σετ: 17-25, 18-25, 26-28