Άνετα ο Ηλυσιακός!

Η ομάδα της Κάταλιν Κις είχε εύκολο έργο κόντρα στον ΖΑΟΝ, επικρατώντας με 3-0 σετ και θέλει πλέον μία νίκη για να εξασφαλίσει την παραμονή του στην κατηγορία της Volley League Γυναικών.

Ο Ηλυσιακός επικράτησε εύκολα με 3-0 σετ του ΖΑΟΝ στο κλειστό γυμναστήριο “Αντώνης Φώτσης” κι απέχει μια νίκη από την παραμονή του στη μεγάλη κατηγορία. Στον πρώτο αγώνα για τα πλέι άουτ, η ομάδα της Κάταλιν Κις κέρδισε για τέταρτη φορά φέτος τον ΖΑΟΝ, εκτός από την κανονική περίοδο είχαν αναμετρηθεί και στους 16 του Κυπέλλου επιβεβαιώνοντας την αγωνιστική της ανωτερότητα.

Ο ΖΑΟΝ στάθηκε αξιοπρεπώς στα δύο πρώτα σετ, αλλά στο τρίτο κατέρρευσε καθώς βρέθηκε να χάνει με 13-0. Επόμενος αγώνας των δύο ομάδων τη Μεγάλη Τετάρτη στο Ζηρίνειο.

Τα σετ: 3-0 (25-14, 25-11, 25-06) σε 56′.

Διαιτητές: Μαρκάτης, Μάλφας, Παρατηρητής: Παγκοζίδης, Επόπτες: Τσίτσικας, Βλάχος, Γραμματεία: Πεσίνογλου.