Ανδρεόπουλος: «Συνέχεια κάτι μας λείπει για τη νίκη» (video)

Στην αργή αντίδραση της ομάδας του στάθηκε ο τεχνικός του Παναθηναϊκού στις δηλώσεις του στην κάμερα της ΕΡΤ μετά την ήττα στο τάι-μπρέικ από τον Ολυμπιακό.

Μετά τις μονομαχίες τους στο Challenge Cup, οι δυο “αιώνιοι” αναμετρήθηκαν για την 15η αγωνιστική της Volley League Ανδρών, με τους “ερυθρόλευκους” να δείχνουν την υπεροχή τους και να επικρατούν στο τάι-μπρέικ στο κλειστό γυμναστήριο “Μελίνα Μερκούρη”, παρά την προσπάθεια του Παναθηναϊκού, ο οποίος είχε βρεθεί πίσω στο σκορ με 2-0 σετ.

Μετά τη λήξη του αγώνα, ο τεχνικός του Παναθηναϊκού, Δημήτρης Ανδρεόπουλος, μιλώντας στην κάμερα της ΕΡΤ, αναφέρθηκε στην αργή αντίδραση των παικτών του και τόνισε πως πρέπει να ξεπεράσει την ήττα η ομάδα του ενόψει της συνέχειας. //

Αναλυτικά όσα δήλωσε στην κάμερα της ΕΡΤ ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος:

«Ήταν σπουδαίο ματς, η ομάδα μου αντέδρασέ πολύ σωστά. Στο πρώτο σετ, ήμασταν πιο νωθροί από ό,τι έπρεπε αλλά σιγά σιγά ισορροπήσαμε το παιχνίδι. Η ψυχολογία παίζει ρόλο αλλά οι αθλητές είναι σπουδαίοι και νομίζω ότι αυτά τα ξεπερνάμε».