Ανδρέοπουλος: «Έχουμε δρόμο ακόμα, ισοδύναμες οι ομάδες»

Ικανοποιημένος φάνηκε στις δηλώσεις του μετά το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ ο Έλληνας προπονητής του Παναθηναϊκού, στάθηκε στην ομορφιά των αγώνων μεταξύ των δύο ομάδων.

Ο Παναθηναϊκός ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ στο “PAOK Sports Arena” και επιβλήθηκε με 3-1 σετ επί του ΠΑΟΚ, “σφραγίζοντας” το εισιτήριο για την πρόκριση στα ημιτελικά του League Cup “Νίκος Σαμαράς”.

Ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος με δηλώσεις του στην κάμερα της ΕΡΤ μίλησε για την ομορφιά των παιχνιδιών κόντρα στον ΠΑΟΚ και το πόσο τα ευχαριστιέται.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Είμαστε στον ημιτελικό τώρα, οπότε έχουμε δρόμο ακόμα. Μία σημαντική νίκη, η οποία έδινε πρόκριση. Μας πήγαν καλά τα πράγματα.

Χάσαμε το πρώτο στις λεπτομέρειες, κερδίσαμε το δεύτερο στις λεπτομέρειες. Εμείς ήμασταν προετοιμασμένοι για ένα χρυσό σετ, γιατί σε όλη τη σειρά τα παιχνίδια είναι πολύ ανταγωνιστικά. Είναι ισοδύναμες οι ομάδες.

Έχουμε παίξει τρία παιχνίδια κόντρα στον ΠΑΟΚ, θα πάμε και για τέταρτη. Είναι ωραία παιχνίδια, μεγάλα σε διάρκεια. Πέρα από τις εντάσεις, τα ευχαριστιόμαστε».//