Ανδρεόπουλος: «Δεν έχουμε να δώσουμε απαντήσεις σε κανέναν» (video)

Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού μετά τη νίκη της ομάδας του κόντρα στον “αιώνιο” αντίπαλο, μίλησε στην κάμερα της ΕΡΤ, τονίζοντας πως η ομάδα του παλεύει σκληρά εδώ και αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα και δήλωσε πως ήδη εστιάζει για την επόμενη αναμέτρηση στο ΟΑΚΑ.

Μετά από ένα συγκλονιστικό ντέρμπι, οι “πράσινοι” πήραν το πρώτο σετ, έμειναν πίσω με 2-1, ωστόσο στο τάι μπρέικ κατάφεραν να “αλώσουν” το κλειστό “Μελίνα Μερκούρη”, παίρνοντας τη νίκη κόντρα στον “αιώνιο” αντίπαλο στον πρώτο μεταξύ τους τελικό για το League Cup “Νίκος Σαμαράς”.

Μετά τη λήξη του παιχνιδιού, ο προπονητής του Παναθηναϊκού, Δημήτρης Ανδρεόπουλος, μιλώντας στην κάμερα της ΕΡΤ αναφέρθηκε στις λεπτομέρειες που έδωσαν τη νίκη στο “τριφύλλι” και τόνισε πως οι “πράσινοι” παλεύουν για το κάθε ματς ξεχωριστά.//