Pre League Γυναικών: Νίκες για Πανιώνιο, Αμαζόνες, Απόλλων Καλαμάτας, Κόρινθο και Βότση

Ο Πανιώνιος έκανε το 9Χ9 στο πρωτάθλημα της Pre League γυναικών, στο ντεμπούτο του Γιάννη Χαριτωνίδη στον κυανέρυθρο πάγκο. Αν και έχασε το πρώτο του φετινό σετ, ο Πανιώνιος δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του ΖΑΟΝ με 3-1 σετ.

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του δεύτερου στην βαθμολογία Απόλλωνα Καλαμάτας από την έδρα των Βριλησσίων με 3-1 σετ, ενώ και οι τρίτες Αμαζόνες επιβλήθηκαν του ανταγωνιστικού Φιλαθλητικού Πρέβεζας με το ίδιο σκορ.

Την πρώτη του φετινή νίκη μετά από 9 αγώνες πανηγύρισε ο Ναύαρχος Βότσης που επικράτησε στην Θεσσαλονίκη με 3-1 σετ του Αιγάλεω, παίρνοντας και τους πρώτους του βαθμούς στο πρωτάθλημα. Στην 5η θέση της βαθμολογίας ανέβηκε η Κόρινθος που νίκησε με 3-0 σετ τον Πορφύρα, εκμεταλλευόμενος και την ήττα του ΖΑΟΝ. Τέλος, την Κυριακή (17/12) ο Μίλων επικράτησε της Ελπίς με 3-0 σετ.