Pre League Ανδρών: Φοβερή ανατροπή του ΟΦΗ στην Νέα Σμύρνη

Μία απίστευτη ανατροπή μέσα στην Νέα Σμύρνη επί του Πανιωνίου στα πέντε σετ πέτυχε ο ΟΦΗ, που ανέβηκε και πάλι στην κορυφή της βαθμολογία της Pre League ανδρών.

Οι Κρητικοί βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο απέναντι στον ιστορικό, όμως με αντεπίθεση διαρκείας πήραν το δίποντο που τους έφερε στους 23 βαθμούς, όσους και ο Φλοίσβος αλλά με παιχνίδι λιγότερο (είχε ρεπό). Αντίθετα, ο Πανιώνιος έχασε ευκαιρία να εδραιωθεί στην τετράδα της βαθμολογίας.

Ο Άρης πήρε το τρίποντο με 3-1 σετ επί του ΑΟ Αιγιαλέων και με 17 βαθμούς ισοβαθμεί στην 4η θέση με τον Πανιώνιο, υπερτερώντας όμως στην μεταξύ τους ισοβαθμία καθώς έχει μία νίκη περισσότερη. Στην τρίτη θέση παρέμεινε ο Ηρακλής που νίκησε τον Ήφαιστο στην Φλώρινα με 3-1 σετ, ενώ ο Πανερυθραϊκός επικράτησε με το ίδιο σκορ του Εθνικού Αλεξανδρούπολης.

Ο αγώνας στην Νέα Ερυθραία διακόπηκε στο τέταρτο σετ με το σκορ στο 2-1, καθώς η ομάδα της Αλεξανδρούπολης που κατέβηκε με 9 αθλητές στην Αθήνα, λόγω αρκετών τραυματισμών που παρουσιάστηκαν κατά την διάρκεια του αγώνα δεν μπορούσαν να συνεχίσουν, καθώς δεν συμπλήρωναν εξάδα. Έτσι, το 4ο σετ έληξε με 25-01 και ο Πανερυθραϊκός νίκησε με 3-1 σετ.