Έκλεισε με νίκη το 2023 το Μαρκόπουλο

Με νίκη κλείνει το 2023 για το Μαρκόπουλο που με σούπερ εμφάνιση της Αριστέας Τοντάι πήρε το τρίποντο με 3-1 σετ στην έδρα της Λαμίας.

Μετά από έξι συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα, η ομάδα των Μεσογείων επέστρεψε στις νίκες και ολοκληρώνει τη χρονιά με θετικό πρόσημο. Μετά την ήττα που γνώρισε ο ΑΟΛ έπεσε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Κορυφαία του αγώνα ήταν η Αριστέα Τοντάι, με την διεθνή κεντρική να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση με 20 πόντους, με 6 άσσους, 5 μπλοκ και μόλις τρία λάθη.

Το Μαρκόπουλο κατέκτησε εύκολα τα δύο πρώτα σετ, η Λαμία έβγαλε αντίδραση και μείωσε σε 1-2 με 25-23, αλλά στο τέταρτο σετ οι φιλοξενούμενες μετά το 8-7 άρχισε να ξεφεύγει στο σκορ για το τελικό 15-25.