“Επιβλητικός” Ολυμπιακός, έκανε το 4Χ4

Οι πρωταθλήτριες Ευρώπης επικράτησαν με το ευρύ… 16-0 της ΑΕΚ στο “Παπαστράτειο” για την 4η αγωνιστική της Α1 πόλο γυναικών. Οι “ερυθρόλευκες” κυριάρχησαν, δε δέχθηκαν γκολ και συνέχισαν τη νικηφόρα πορεία τους στο πρωτάθλημα.

Τα κορίτσια του Ολυμπιακού προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο οκτάλεπτο και 6-0 στο ημίχρονο, ενώ “έκλεισαν” την τρίτη περίοδο με 11-0 κόντρα στην ΑΕΚ, παίζοντας εξαιρετικά σε άμυνα και επίθεση. Το τελικό σκορ (16-0) διαμόρφωσε η Μ. Οικονόμου, με τις γηπεδούχες να αγωνίζονται στο δεύτερο ημίχρονο με αρκετές νεαρές παίκτριες.

Τα οκτάλεπτα: 2-0, 4-0, 5-0, 5-0

Ολυμπιακός (Αλεξάνταρ Τσίριτς): Διαμαντοπούλου, Σάντα 3, Χριστοδούλου-Αούτ 3, Τζωρτζακάκη 2, Τριχά 1, Παπαδοπούλου 1, Σιούτη, Μαργαρίτη 1, Τορνάρου 2, Δρακωτού 1, Κρίστμας, Μυριοκεφαλιτάκη, Κωνσταντοπούλου, Μ. Οικονόμου 1, Ελ. Οικονόμου.

ΑΕΚ (Μάρκο Μίτσιτς): Ντιβίνα, Λαλέλεϊ, Γεωργίου, Μπινιάρη, Καλαϊτζή, Γκίλλα, Φραγγελάκη, Ρουμελιώτη, Λιαπάκη, Μιχαηλίδου, Φέλλα.