Πρώτη νίκη για την ΑΕΚ

Στο “Δημοτικό Κολυμβητήριο Περιστερίου” η “Ένωση” σημείωσε την πρώτη νίκη της, καθώς επικράτησε με 10-6 του ΓΣ Περιστερίου για τη 10η αγωνιστική της Α1 πόλο γυναικών.

Με πρωταγωνίστρια την Κατερίνα Μιχαηλίδου που σημείωσε πέντε τέρματα, η ΑΕΚ προηγήθηκε 5-3 στο ημίχρονο, σε ένα καθοριστικό παιχνίδι. Στο δεύτερο μέρος βρήκε τον τρόπο και αύξησε τη διαφορά ακόμη και στα πέντε τέρματα (10-5), ενώ στην τελευταία περίοδο δε σημειώθηκε κανένα γκολ.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 1-2, 3-5, 0-0

ΓΣ Περιστερίου (Βαγγέλης Πάτρας): Ζαφειράκη, Κολιτσοπούλου 2 , Φραγκάκη, Γροζοπούλου, Αποστολίδου 2, Κωνσταντοπούλου, Λουκοπούλου, Μπερίκου, Πέττα, Μπεκίρη, Κάσσαρη, Γκότζια 2, Κοβάτεβιτς, Παπασηφάκη, Γκίκα

ΑΕΚ (Μάρκο Μίσιτς): Νίγκρο, Μακέντι 2, Λελελέι, Γεωργίου, Μπινιάρη, Καλαϊτζή 2, Γκίλλα, Φραγγελάκη 1, Ρουμελιώτη, Λιαπάκη, Πετεινάτου, Μιχαηλίδου 5, Φέλλα