Πήρε τη νίκη στο τέλος η Πυλαία

Ο ΑΕΣΧ Πυλαίας κέρδισε “στο νήμα” τον Πανελλήνιο με 29-28 για την 4η αγωνιστική της Handball Premier φτάνοντας τους τέσσερις βαθμούς στη βαθμολογία.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλο το παιχνίδι. 13-10 το προβάδισμα του ημιχρόνου για τους γηπεδούχους, που πήραν τη νίκη στα τελευταία λεπτά. Πρώτος σκόρερ ο Καραγκιοζόπουλος με εννιά τέρματα.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 29-28

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 5-3, 7-5, 8-8, 13-10 (ημχ), 18-16, 19-18, 22-21, 25-23, 29-28

ΠΥΛΑΙΑ (Ανανιάδης): Μοισίγεφ, Παλάσκας, Αντωνιάδης 2, Καραγκιοζόπουλος 9, Ντανουλέ, Τσορτέκης 1, Ορφανουδάκης, Βαρδάκας 3, Μπίλιας 1, Αλεξανδρίδης 2, Καβουσανάκης 1, Κυριακίδης 1, Δ. Τριανταφυλλίδης 6, Α. Τριανταφυλλίδης 4, Θεολόγης, Τζέλη.
ΠΓΣ (Σαμαράς): Ακαλμπεντασβίλι 1, Δανέζης, Αθανασάκος, Βερτζώνης 3, Τοκατζογλου 4, Παπαδημητρίου, Παπαδόπουλος, Στάθης 10, Νάκος 2, Ρούσος 5, Σκουρτάι, Μπαλάσκας, Αλικάκος, Χατζηγιάννης 3.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος- Λινάρδος, Δίλεπτα: 7-8, Πέναλτι: 6/7-2/2.//ΣΠ