Πέρασε από τη Λάρισα ο ΠΑΟΚ

Σε ένα παιχνίδι με λιγοστά γκολ, ο “δικέφαλος του βορρά” πήρε τη νίκη με 6-2 επί του ΝΟΛ, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α1 γυναικών.

Τα γκολ έμπαιναν με το…σταγονόμετρο στο κολυμβητήριο της Νέας Πολιτείας, ο ΠΑΟΚ τελικά έφυγε με τη νίκη επί του γηπεδούχου ΝΟ Λάρισας με 6-2 σε αγώνα της 17ης αγωνιστικής της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Ο Δικέφαλος προηγήθηκε 4-0 στο ημίχρονο, ο γηπεδούχος σκόραρε πρώτη φορά μετά από 19 αγωνιστικά λεπτά. Ο ΠΑΟΚ όμως αύξησε και πάλι τη διαφορά στο 6-1 και ο ΝΟ Λάρισας ξανα-σκόραρε 1:11 από τη λήξη.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΑΟΚ 2-6

Τα οκτάλεπτα: 0-1, 0-3, 1-0, 1-2

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γιώργος Ντόνας): Αρχοντάκη, Κοκκίνου, Τουλουμτζίδου 1, Χασιώτη, Καλογιάννη, Σαφέτη 1, Κολτσίδα, Σακελλαρίου, Ρότζερς, Γαλανοπούλου, Μάστορη, Κλάπερτον, Μπούρα, Κρική, Ζμπήτα.

ΠΑΟΚ (Παναγιώτης Βέργος): Λεριώτη, Μπίκου, Πουστινίκοβα 2, Τζελέπη 1, Καρυπίδου Μελίνα, Παρασκευοπούλου, Γραικού 1, Ακιλμπάγιεβα, Φραγκιά 1, Ντόνα-Τσιάκα, Νιαρχάκου, Τζούρκα, Καρυπίδου Ηρώ 1.//