Παρέμεινε στην κατηγορία το Περιστέρι

Η ομάδα των δυτικών προαστίων επιβλήθηκε με 5-4 του ΝΟ Λάρισας και πανηγύρισε ητν παραμονή της στην Α1 Γυναικών Πόλο.

Ο ΓΣ Περιστερίου νίκησε 5-4 τον ΝΟ Λάρισας στην έδρα του και πανηγυρίζει την παραμονή του στην Α1 Γυναικών Πόλο. Η θεσσαλική ομάδα θα αγωνιστεί του χρόνου στην Α2, όπως και ο ΝΟ Ρεθύμνου που ηττήθηκε δεύτερη φορά από την ΑΕΚ.

Στη Λάρισα το σκορ έμεινε σε πολύ χαμηλά επίπεδα. Ο ΓΣ Περιστερίου προηγήθηκε 1-0 και 3-1 στο ημίχρονο, ο γηπεδούχος προηγήθηκε 3-3. Η Σμαράγδα Γροζοπούλου έκανε το 3-4 για τη φιλοξενούμενη ομάδα, η αρχηγός Πολυξένη Πέττα έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων, ενώ μείωσε η Κατρίν Ρότζερς στα 5:51 από τη λήξη. Στα λεπτά που ακολούθησαν δεν άλλαξε κάτι και τα κορίτσια του Βαγγέλη Πάτρα πανηγύρισαν τη σημαντικότερη νίκη της χρονιάς.//Γ.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ– ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 4-5

Τα οκτάλεπτα: 0-1, 1-2, 2-1, 1-1

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γιώργος Ντόνας-Τσιάκας): Αρχοντάκη, Κοκκίνου, Τουλουμτζίδου 1, Χασιώτη, Καλογιάννη, Σαφέτη, Κολτσίδα 1, Σακελλαρίου 1, Ρότζερς 1, Γαλανοπούλου, Μάστορη, Κλάπερτον, Ευαγγέλλου, Κρική, Ζμπήτα.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Βαγγέλης Πάτρας): Ζαφειράκη, Κολιτσοπούλου, Φραγκάκη, Γροζοπούλου 1, Αποστολίδου, Κωνσταντοπούλου 2, Λουκοπούλου, Μπερίκου 1, Πέττα 1, Μπεκρή, Κάσσαρη, Γκοτζιά, Κοβάτσεβιτς, Παπασηφάκη, Μπέτση.

Διαιτητές: Σπανούδης, Χατζηγούλας