Νίκησε ο ΠΑΟΚ και έκανε το 1-1 στη σειρά

Η δύναμη της έδρας «μίλησε» για τον ΠΑΟΚ που κέρδισε τον Υδραϊκό με 11-8 για τις θέσεις 5-6 στην Α1 πόλο των ανδρών και ισοφάρισε τα μεταξύ τους παιχνίδια σε 1-1

Ανεβάζοντας ρυθμούς στην απόδοση του στο δεύτερο μισό του αγώνα οι «ασπρόμαυροι» κατάφεραν να ανατρέψουν το 4-6 σκορ με το οποίο βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο και κάνοντας σερί 6-0 να κλειδώσουν ουσιαστικά τη νίκη. Μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη του ΠΑΟΚ ο τερματοφύλακας Χαρ. Αίβαλιώτης που κράτησε την εστία του ανέπαφη για μεγάλο χρονικό διάστημα στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ πρώτος σκόρερ στον «Δικέφαλο» ήταν ο Μιλάρντοβιτς με τρία τέρματα. Οι Θεσσαλονικείς πήραν τη νίκη με 11-8 και πλέον η σειρά που θα δώσει και ευρωπαϊκό εισιτήριο θα κριθεί σε τρίτο και τελευταίο παιχνίδι την ερχόμενη Πέμπτη (26/5) στο κολυμβητήριο του Αλίμου.

Διαιτητές: Αχλαδιώτης, Κυράνης

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 2-3, 3-0, 3-2.

ΠΑΟΚ DOMUS ERGO (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Σαρησάββας, Μηλάς 2, Προσινικλής Ν., Μαρινάγης, Κεχαλάρης 2, Μιλάρντοβιτς 3, Σγουρίδης 2, Σάλεχ, Προσινικλής Π., Κούπμαν 1, Κουγιούνης, Μανθογιάννης, Τόττης 1, Λασκαρίδης

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Παζαΐτης, Θαλασσινός, Κοκκινάκης 2, Πρέκας 1, Αλμύρας, Μπλάνης, Γιάνκοβιτς, Φώσκολος 2, Άντζιτς 2, Χατζηγούλας 1, Αλβέρτης, Παρτσόγλου