Μεγάλη νίκη της Βουλιαγμένης επί της Ούιπεστ με ανατροπή

Τα κορίτσια της Λιόση αν και βρέθηκαν στο ημίχρονο πίσω στο σκορ με 8-9 κατάφεραν να επικρατήσουν της ουγγρικής ομάδας με 13-1, φτάνοντας στη δεύτερη νίκη για τον τέταρτο προκριματικό γύρο του Champions League.

Ο ΝΟΒ βρέθηκε να χάνει 2-5 και 6-7 στο ημίχρονο. Το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε μεγάλο ντέρμπι, με την γηπεδούχο ομάδα να περνάει μπροστά 9-8, 10-9. Στο κρίσιμο σημείο στο τέλος πήρε διαφορά δυο τερμάτων (12-10) με γκολ των Ελληνιάδη (05:39) και Στρατιδάκη (04:37), με την Φάραγκο να μειώνει στα 01:09, αλλά την Σλίκινγκ στα 00:52 να τελειώνει το ματς κάνοντας το 9-8.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 4-4, 3-2, 4-2

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιόση): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 2, Γιαννοπούλου 3, Ριντζ 4, Σλίκινγκ 2, Μαρία Πάτρα, Στρατηδάκη 1, Ανδρεάδη, Τζούστρα 1, Αγγελίδη, Διαμαντοπούλου.

ΟΥΙΠΕΣΤ (Μάρτον Μπενζούρ): Μαγιάρι, Ομπέλι 1, Ν.Γκολοπέντσα, Χάιντου 2, Λεντβάι 1, Βάρο, Μπάκσα 1, Φάραγκο 6, Ζέγκεντι, Τίμπα, Ιρμες, Πεστεζντέγκι-Νάγκι, Σ.Γκολοπέντσα.//ΣΠ