Με… φόρα από το Σούπερ Καπ ο Ολυμπιακός

Οι “ερυθρόλευκες” κατάφεραν να επικρατήσουν σχετικά εύκολα με 12-5 απέναντι στον ΠΑΟΚ, στο τελευταίο παιχνίδι για το 2022, κλείνοντας ιδανικά τη χρονιά σε εξ αναβολής παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής, κάνοντας το απόλυτο.

Ο Ολυμπιακός δεν… σταματάει πουθενά, καθώς νίκησε εύκολα τον ΠΑΟΚ με 12-5 και έκλεισε νικηφόρα τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2022. Οι “ερυθρόλευκες” στην ουσία καθάρισαν το παιχνίδι από την πρώτη περίοδο, όταν πήραν ένα προβάδισμα με τέσσερα γκολ και το σκορ στο 5-1.

Το δεύτερο οκτάλεπτο, δεν ήταν τόσο παραγωγικό και οι Πειραιώτισσες με αυτό το 2-1 ανέβασαν και άλλο τη διαφορά. Η τρίτη περίοδος έληξε με το ίδιο σκορ και η τελευταία με 3-2, πάλι υπέρ του Ολυμπιακού. Πρώτη σκόρερ αναδείχθηκε η Σάντα με τρία γκολ και έτσι, οι “ερυθρόλευκες” έκανα το απόλυτο 10 στα 10 και έκλεισαν τη χρονιά με τον ιδανικό τρόπο.

Τα οκτάλεπτα: 1-5, 2-7, 3-9, 5-12

ΠΑΟΚ (Παναγιώτης Βέργος): Σύκα-Λεριώτη, Μπίκου, Πουστινίκοβα 1, Τζελέπη, Σ. Μ. Καρυπίδου, Παρασκευοπούλου, Γραίκου, Λαμπρούση, Φραγκιά 1, Ντόνα-Τσάκα, Μουρατίδου, Β. Καρυπίδου 3.

Ολυμπιακός (Αλεξάνταρ Τσίριτς): Δουρέκα, Σάντα 3, Χυδηριώτη, Χριστοδούλου, Τριχά 1, Ξενάκη 2, Σιούτη 1, Μ. Πλευρίτου 2, Τορνάρου 1, Παπαδοπούλου, Τζωρτζακάκη 1, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Κωνσταντοπούλου.//