Με επτά παιχνίδια η 3η αγωνιστική

 

Η Α1 Ανδρών Πόλο συνεχίζεται σήμερα (04/10) με το… μενού της ημέρας να περιλαμβάνει επτά αναμετρήσεις για την 3η “στροφή” του πρωταθλήματος.

Το πρόγραμμα της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών Πόλο συνεχίζεται σήμερα (04/10) με επτά σπουδαία παιχνίδια, εκ των οποίων δεσπόζει η “μάχη” του Πανιώνιου με τον Υδραϊκό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της τρίτης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών Πόλο:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

17:00 «Αντώνης Πεπανός» / Πάτρα ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Διαιτητές: Γρηγόρης Σπανούδης, Γιώργος Αγγελίδης
Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας
Αλυτάρχης: Φίλιππος Αντίοχος

18:00 Δημοτικό Γουδή ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Διαιτητές: Μιχάλης Μπιράκης, Μανώλης Παϊρακταρίδης
Παρατηρητής: Ηλίας Δαμιανάκης
Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

20:30 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Διαιτητές: Νίκος Μπουδραμής, Κώστας Κυράνης
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης
Αλυτάρχης: Κώστας Βλαντής

Δευτέρα 2 Οκτωβρίου

ΝΟ ΧΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-28

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 47-7 6
-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 17-14 6
3.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 17-6 3
-.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 18-10 3
-.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 13-23 3
6.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 14-16 0
-.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 10-27 0
8.ΝΟ ΧΙΟΥ 13-46 0

Σημείωση: Στις 11/10 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (1η), ΝΟ ΧΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (1η)

ΣΚΟΡΕΡ

8 Γενηδουνιάς (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 7 Γκίλλας (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Δήμου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Παπαναστασίου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Εθνικό Πειραιά ΕΘΝΙΚΟΣ – ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

Διαιτητές: Στέφανος Βόσικας, Στάθης Κόκκινος
Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης
Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης

15:30 Ποσειδώνιο ΠΑΟΚ ERGO DOMUS – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Διαιτητές: Ανδρέας Μοίραλης, Μιχάλης Μάρκοβιτς
Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης
Αλυτάρχης: Σιώης Πολυζώης

20:30 Δημοτικό Νέας Σμύρνης ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ

Διαιτητές: Σπύρος Αχλαδιώτης, Χρήστος Κουρτίδης
Παρατηρητής: Ανέστης Κωνσταντινίδης
Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

21:30 Δημοτικό Αλίμου ΑΕΚ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

Διαιτητές: Ανδρέας Κατσώνης, Γιώργος Κραβαρίτης
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
Αλυτάρχης: Σωτήρης Καλογήρου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΠΑΟΚ ERGO DOMUS 31-13 6
-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 32-17 6
3.ΕΘΝΙΚΟΣ 21-18 4
4.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 21-17 3
-.ΑΕΚ 15-16 3
6.ΑΟ ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟΥ 18-25 1
7.ΥΔΡΑΪΚΟΣ 11-19 0
8.ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛ. 13-37 0

ΣΚΟΡΕΡ

8 Μέσκι (ΕΘΝΙΚΟΣ), 7 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 6 Κεχαλάρης (ΠΑΟΚ), Μαρινάγης (ΑΕΚ).//Γ.


ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΟΜΑΔΕΣ