Λύγισε στο τέλος η Βουλιαγμένη (video)

Αν και προηγήθηκε με τρία γκολ διαφορά, ο ΝΟ Βουλιαγμένης λύγισε στο φινάλε από την Μπαρτσελονέτα (12-11), στον δεύτερο αγώνα του στη φάση των Ομίλων του Champions League.

Με τον Καπότση στον παραπάνω έκλεισε το πρώτο οκτάλεπτο ο ΝΟΒ προηγούμενος 5-3 και το ημίχρονο με 7-4. Ωστόσο, μέσα σε τέσσερα λεπτά η Μπαρτσελονέτα ανέτρεψε τα δεδομένα. Με ένα σερί 4-0 πέρασε μπροστά με 8-7, βάζοντας δύσκολα στην ελληνική ομάδα. Όμως ο ΝΟΒ απέκτησε εκ νέου το προβάδισμα με τους Χαλυβόπουλο και Καλογερόπουλο (9-8), πηγαίνοντας με αυτό το σκορ στο τελευταίο 8λεπτο.

Οι δύο ομάδες μπήκαν ισόπαλες στο τελευταίο λεπτό (11-11), με την Μπαρτσελονέτα να σκοράρει από την περιφέρεια στα 00:46 με τον Πολ Γκαρσία. Η Βουλιαγμένη έκανε μία τελευταία επίθεση για την ισοφάριση με παραπάνω, αλλά οι Ισπανοί έκλεψαν την μπάλα.

Έτσι, οι ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση ψαλιδίστηκαν για τον ΝΟΒ αφού μετρά πλέον δύο ήττες σε ισάριθμα ματς.

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μπαρτσελόνα 11-12

Οκτάλεπτα: 5-3, 2-1, 2-4, 2-4

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ: Τζωρτζάτος, Χαλυβόπουλος 2, Σπάχιτς, Καλογερόπουλος 2, Αλμυράς, Ούμποβιτς 3, Παπασιφάκης 2, Γούντχεντ 1, Καστρινάκης, Καπότσης 1, Κουρούβανης, Χατζής, Ανδρεάδης.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΕΤΑ: Αγγίρε, Φαμέρα 1, Σαναχούγια 6, Περόνε, Ντε Τόρο 1, Λαρούμπε, Ζόβιτς, Πολ Γκαρσία 1, Ταχούλ 2, Περόνε Ρόκα, Μπιέλ 1, Μπούστος, Πόρτερ.//Λ.