Ισοπαλία για τις Νεάνιδες (video)

Χωρίς νικητή και με σκορ 11-11 έληξε ο δεύτερος αγώνας της Εθνικής ομάδας υδατοσφαίρισης Κ-18 με αντίπαλο την Ουγγαρία, στο διεθνές τουρνουά “Πύθια Καπ” που πραγματοποιείται στο κολυμβητήριο της Ιτέας από 22 έως 24 Ιουλίου 2022.

Ισόπαλος και με σκορ 11-11 ολοκληρώθηκε ο δεύτερος αγώνας της Εθνική μας ομάδας υδατοσφαίρισης Νεανίδων, στο Διεθνές τουρνουά Υδατοσφαίρισης Κ-18 «Πύθια Καπ», με αντίπαλο την Ουγγαρία.

Στην εν λόγω αναμέτρηση, οι δύο ομάδες είχαν καλές άμυνες στο Δημοτικό κολυμβητήριο της Ιτέας με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 6-5 στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος, το σύνολο της Ευτυχίας Καραγιάννης εκμεταλλεύτηκαν την παίκτρια παραπάνω και έκλεισαν το τρίτο οκτάλεπτο με 10-7. Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, η Ουγγαρία έτρεξε σερί 3-0, ισοφάρισε το σκορ και εν συνεχεία η Λασκαρίδου έδωσε εκ νέου προβάδισμα (11-10), προτού οι Μαγιάρες ισοφαρίσουν στο τελικό 11-11.

Σήμερα (23/7) στις 20.30 η Ελλάδα θα αντιμετωπίσει τις ΗΠΑ, ενώ αύριο (24/7,12:00) θα αγωνιστεί με την Αυστραλία.

Στο πρώτο της παιχνίδι στο τουρνουά, η Εθνική μας ομάδα επικράτησε με 17-12 επί της Ολλανδίας.