Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια ανέβηκε στο ψηλότερο βάθρο για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης στο Οτοπένι.
Η Άννα Ντουντουνάκη έφτασε σε ακόμα μία ευρωπαϊκή διάκριση, καθώς θα κρεμάσει στο στήθος της ακόμη ένα χρυσό μετάλλιο. Αυτή τη φορά, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια αναδείχθηκε πρώτη στον τελικό των 50 μέτρων πεταλούδα του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος 25άρας πισίνας.//Γ.
Δείτε την απονομή του χρυσού μεταλλίου στην Άννα Ντουντουνάκη: