Handball Premier: Τελικός… πλέι οφ στη Δράμα

Στη Δράμα διεξάγεται η σημαντικότερη αναμέτρηση της 22ης αγωνιστικής, με την οποία ολοκληρώνεται το Σαββατοκύριακο 13-14 Απριλίου η κανονική περίοδος στην Α1 χάντμπολ των ανδρών.

Η τοπική ομάδα και ο Διομήδης Άργους διεκδικούν θέση στην τετράδα της βαθμολογίας που χαρίζει το τελευταίο “εισιτήριο” για τα πλέι οφ. Η Δράμα 1986, η οποία προέρχεται από την απώλεια του Κυπέλλου Ελλάδας στον τελικό της περασμένης Κυριακής (7/4) από τον ΠΑΟΚ, έχει προβάδισμα δύο βαθμών σε σχέση με τον Διομήδη και της αρκεί μία ισοπαλία για να ολοκληρώσει την κανονική περίοδο στην προνομιούχο τετράδα.

Από την πλευρά τους, οι “λύκοι” χρειάζονται μόνο νίκη για να… πιάσουν στη βαθμολογία τη Δράμα 1986, η οποία είχε νικήσει τον Διομήδη στη Νέα Κίο στον αγώνα του α΄ γύρου με 31-28.