Έκανε την έκπληξη ο Ζαφειράκης Νάουσας και νίκησε τον ΠΑΟΚ

Η ομάδα της Νάουσας επικράτησε με 24-23 και ”βύθισε” και άλλο τους ”ασπρόμαυρους” στην βαθμολογία της Handball Premier, ο Ζαφειράκης ανάγκασε τον ”Δικέφαλο του Βορρά” στην τρίτη του ήττα σε πέντε αγώνες.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ προσπάθησε ανά διαστήματα να πάρει ξεκάθαρο προβάδισμα απέναντι στον Ζαφειράκη, ωστόσο, οι γηπεδούχοι μέσα από την σκληρή άμυνα τους και την αποτελεσματική επίθεση κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι, παίρνοντας το μομέντουμ του αγώνα, η ομάδα της Νάουσας με ένα μικρό σερί τριών γκολ, έκαναν το 15-11, το οποίο ήταν και τελικό για το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο μισό ο ΠΑΟΚ ανταπεξήλθε και έβγαλε αντίδραση, ισοφαρίζοντας σε 20-20, με γκολ του Καλόμοιρου ο «Δικέφαλος» πήρε προβάδισμα στο τελευταίο πεντάλεπτο, 20-21, στην συνέχεια η αναμέτρηση εξελίχθηκε σε θρίλερ, με τα τελευταία λεπτά να είναι δραματικά. Ο Ζαφειράκης είχε την τελευταία επίθεση και με γκολ επτά δευτερόλεπτα πριν το τέλος πήρε το προβάδισμα, 24-23 και ανάγκασε τον ΠΑΟΚ σε τρίτη ήττα σε πέντε αγώνες.

Ο Ζαφειράκης Νάουσας επέστρεψε στις νίκες μετά τις δύο σερί ήττες από Διομήδη Άργους και Ολυμπιακό. Ενώ οι ”ασπρόμαυροι” θα κληθούν να βρουν λύσεις για να ανατρέψουν την κατάσταση. //ΜΛ.