ΑΕΚ: «Κακή εμφάνιση, κάκιστη διαιτησία»

Η “Ενωση” γνώρισε την ήττα με 27-23 από τον Ολυμπιακό στον εξ’ αναβολής αγώνα για την 3η αγωνιστική της Handball Premier έχοντας παράπονα από τις διαιτητικές αποφάσεις του αγώνα.

Συγκεκριμένα στην δημοσίευση της στην ιστοσελίδα της, η Ερασιτεχνική ΑΕΚ έκανε λόγο για τις αποβολές των παικτών της και τα πέναλτι στην ανασκόπηση του παιχνιδιού:

«Την ήττα με 23-27 γνώρισε η ανδρική ομάδα χάντμπολ του Συλλόγου από τον Ολυμπιακό ΣΦΠ/Ομιλο Ξυνή, στο κλειστό των Άνω Λιοσίων, για την 3η εξ αναβολής αγωνιστική της Handball Premier. Ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα έπαιξε και η διαιτησία των Τζαφερόπουλου-Μπέτμαν, καθώς οι δύο ρέφερι σε πολλές φάσεις αδίκησαν την ΑΕΚ. Χαρακτηριστικά, θυμίζουμε, πως στο πρώτο δεκάλεπτο η ΑΕΚ είχε δύο δίλεπτες, ενώ προς το τέλος του παιχνιδιού, βρέθηκε να αμύνεται με… 3 παίκτες! Πρώτο (και τελευταίο) πέναλτι στην «Ένωση» δε, δόθηκε στα μισά περίπου του δευτέρου ημιχρόνου! Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 16:20, με τους «ερυθρόλευκους» να περνάνε μπροστά (7-10). Η «Ένωση» με δύο διαδοχικά γκολ μείωσε στο 9-10, ενώ το σκορ του ημιχρόνου ήταν 10-11. Στο δεύτερο μέρος, ο ΟΣΦΠ πήγε στα τρία γκολ τη διαφορά (10-13), με την ΑΕΚ να πλησιάζει στο 13-14. Στα μισά του ημιχρόνου η ΑΕΚ πέρασε μπροστά (20-18). Αλλά οι «ερυθρόλευκοι» με ένα σερί 5-0 πήγαν στο 20-23 και εν τέλει επικράτησαν 23-27».//ΣΠ