Χάαλαντ: «Πρέπει να συνεχίσω να δουλεύω, έχουν περάσει ήδη 20 λεπτά από το τελευταίο μου γκολ»

Ο Νορβηγός επιθετικός δήλωσε περήφανος για τη Μάντσεστερ Σίτι και εξέφρασε τη χαρά του για το εκτός έδρας τρίποντο κόντρα στην Άρσεναλ, ενώ δεν έλειψε η διάθεσή του χιούμορ.

Ο Έρλινγκ Χάλαντ “υπέγραψε” τη νίκη της Μάντσεστερ Σίτι στο Λονδίνο, γράφοντας το τελικό 3:1 απέναντι στην Άρσεναλ. Μιλώντας στο “Amazon Prime” μετά το τέλος του αγώνα, ο Νορβηγός επιθετικός δήλωσε πως είναι «περήφανος» για τους συμπαίκτες του και εξέφρασε τη χαρά του για το νικηφόρο αποτέλεσμα στο “Έμιρεϊτς”.

«Είμαι τόσο περήφανος για όλους κι είμαι τόσο χαρούμενος που βρίσκομαι στη Μάντσεστερ Σίτι. Κάναμε μικρές αλλαγές στο ημίχρονο.

Έχουμε ποιοτικούς παίκτες και πρέπει να βγάλουμε την ποιότητα από κάθε παίκτη. Είμαι τόσο χαρούμενος με όλα. Το χρειαζόμασταν αυτό. Τώρα πρέπει να τρέξουμε», και έκλεισε τις δηλώσεις του με… τρολάρισμα:

«Αυτή είναι η ζωή μου. Έχουν περάσει ήδη 20′ από τότε που πέτυχα το τελευταίο μου γκολ. Πρέπει να συνεχίσω να δουλεύω».//