ertnews.gr

Πρωτιά με άνετες… πτήσεις ο Τεντόγλου!

19/02 - 21:01

EUROKINISSI

Ο 24χρονος πρωταθλητής, δίχως να ιδρώσει ιδιαίτερα, κατάφερε να πάρει την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου, στο Στάδιο “Ειρήνης και Φιλίας”.

Ο Μίλτος Τεντόγλου αναδείχθηκε νικητής στο άλμα εις μήκος για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου, που διεξήχθη στο Στάδιο “Ειρήνης και Φιλίας”, καθώς έφτασε εύκολα τα υψηλά του στάνταρ. Ο 24χρονος πρωταθλητής είχε ως κορυφαία επίδοση τα 8.20μ, μετρώντας ακόημ δύο έγκυρα άλματα κοντά στα οκτώ μέτρα, σε συνολικά τέσσερις προσπάθειες που έκανε.

Συγκεκριμένα, οι προσπάθειες του Τεντόγλου άρχισαν με άλμα στα 7.95μ, το δεύτερο ήταν άκυρο και εν συνεχεία έκανε το κορυφαίο στα 8.20μ. Το τέταρτο άλμα του “πέταξε” στα 7.96μ. Από κει και πέρα, ο Νίκος Σταματονικολός ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου με κορυφαίο άλμα στα 7.54μ, ενώ τρίτος ήταν ο Αλέξης Αργυρόπουλος και ο Ανδρέας Αντωνακόπουλος με άλματα στα 7.22μ.//