ertnews.gr

Δεν (χ)αμογέλασε κανείς!

15/04 - 17:57

@acmilan

Μπολόνια και Μίλαν μετά από σκληρή μάχη, έμειναν ισόπαλες 1:1 με ένα αποτέλεσμα που δεν άφησε καμία χαρούμενη, αφού και οι δύο έχασαν έδαφος για την υλοποίηση των στόχων τους.

Η Μίλαν, παρόλο ότι είχε τον μεγαλύτερο έλεγχο στο παιχνίδι, δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο στην έδρα της Μπολόνια, μένοντας στο 1:1.

Με το “καλημέρα” στο παιχνίδι η Μπολόνια άνοιξε το σκορ. Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Σανσόν άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους βάζοντας δύσκολα στους “ροσονέρι”. Η Μίλαν, ανέκτησε τον έλεγχο, έχασε σπουδαίες φάσεις και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 40΄με τον Πομπέγκα. Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, με την ομάδα του Πιόλι να χάνει την μία ευκαιρία πίσω από την άλλη. Λίγο η αστοχία, λίγο η καλή μέρα που βρέθηκε ο Σκορούπσκι κράτησαν το 1:1 μέχρι τέλους, με τις δύο ομάδες να μην μένουν ικανοποιημένες με το αποτέλεσμα.

Με αυτό το σκορ, η Μίλαν παρέμεινε στην 4η θέση με 53 βαθμούς, ενώ στην 8η με 44 βρίσκεται η Μπολόνια.

Μπολόνια: Εκτός με Βερόνα (21/04)
Μίλαν: Εντός με Λέτσε (23/04)