ertnews.gr

Εύκολα ο Λεβαδειακός | Ξανά στην κορυφή τα Χανιά

12/11 - 16:59

(INTIME)

Πολλά γκολ, θέαμα και ανατροπές μας χάρισαν οι τέσσερις μεσημεριανές αναμετρήσεις της Super League 2, τόσο για το βόρειο, όσο και για το νότιο όμιλο.

Στο πρώτο -χρονικά- παιχνίδι της ημέρας, το Αιγάλεω επικράτησε με 1-0 του Γιούχτα στην έδρα του, χάρη σε τέρμα του Ναζίμ από το πρώτο ημίχρονο (45′). Στην Κρήτη, τα Χανιά κέρδισε εύκολα με 2-0 τον Παναθηναϊκό Β’, με τους Νίκολιτς (24′) και Μίλερ (80′) να σκοράρουν. Στην Ηλιούπολη, η Athens Kallithea πέρασε δύσκολα από την έδρα της τοπικής ομάδας με 2-1. Ο Λουκίνας άνοιξε το σκορ στο 5′, με τον Μπαρμπόσα να ισοφαρίζει στο 59′. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λουκίνας στο 83′. Στην Πάτρα, ο Ιωνικός αναδείχθηκε ισόπαλος (1-1) με την Παναχαϊκή. Ντάουντα στο 21′ και Χριστόπουλος στο 54′ ήταν οι παίκτες που βρήκαν δίχτυα.

Στα του βορείου ομίλου, η Νίκη Βόλου κέρδισε εύκολα τον Ηρακλή με 3-1. Ο Μιράντα άνοιξε το σκορ στο 42′, με τον Παναγιωτίδη να κάνει το 2-0 στο 61′ και τον Μιράντα να… τελειώνει το ματς στο 67′. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σπυρίδης στο 88′. Την ίδια στιγμή, ο Λεβαδειακός καθάρισε… από το ημίχρονο τον αγώνα απέναντι στον Αιολικό. Ο Πολέτο έκανε στο 6′ το 1-0 με πέναλτι, ενώ ο Γιαννιώτας στο 45′ έκανε το 2-0.