ertnews.gr

Φιλική ήττα για την ΑΕΚ Β’

26/10 - 21:29

AEK FC.GR

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου ηττήθηκε με 2-1 από την πιο έτοιμη και ποιοτική Κηφισιά, με τον Μαχαίρα να προσφέρει την ασίστ στο γκολ της “Ένωσης”.

Η Κηφισιά επικράτησε με 2-1 της ΑΕΚ Β’, σε φιλική αναμέτρηση στο Δημοτικό Στάδιο Καισαριανής «Μιχάλης Κρητικόπουλος».

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Καλλέργη στο 3ο λεπτό, με τον Ποζατζίδη να ανοίγει το σκορ στο 36′, με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Η Ένωση πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε στο 50’ με πλασέ του Σπυριδάκη έπειτα από ασίστ του Μαχαίρα με το κεφάλι.

Ο Βαφέας έδωσε ξανά προβάδισμα στην Κηφισιά στο 63’, με τους παίκτες του Οφρυδόπουλο, να κάνουν τραγικό λάθος στην άμυνα. Χρόνο συμμετοχής πήρεκ και ο Άνελ Σαμπανάτζοβιτς, ο οποίος είχε να αγωνιστεί με την ΑΕΚ Β από τον Δεκέμβριο του 2021.