05/09 - 14:09

Με άλλο ένα αγωνιστικό σαββατοκύριακο να έχει πλέον τελειώσει, το ertsports.gr σας παρουσιάζει τα πεπραγμένα των ποδοσφαιριστών από τη χώρα μας που αγωνίζονται σε ομάδες άλλων ευρωπαϊκών – και μη – χωρών.

Αγγλία:

Πρέμιερ Λιγκ

Κώστας Τσιμίκας (Λίβερπουλ): Αγωνίστηκε ως βασικός για 58 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Έβερτον.

Τσάμπιονσιπ

Δημήτρης Γιαννούλης (Νόριτς): Είναι τραυματίας.

Τζορτζ Μπάλντοκ (Σέφιλντ Γιουνάιτεντ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-0) κόντρα στη Χαλ Σίτι.

Δημήτρης Πέλκας (Χαλ): Αγωνίστηκε για 14 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-0) από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Ισπανία:

Λα Λίγκα 2

Νικόλαος Μιχελής (Μιραντές): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-0) από τη Βιγιαρεάλ Β’.

Ιταλία:

Serie A

Χρήστος Αλεξίου (Ίντερ): Εκτός αποστολής.

Δημήτρης Νικολάου (Σπέτσια): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Μπολόνια.

Δημήτρης Κεραμίτσης (Ρόμα): Έμεινε στον πάγκο.

Χαράλαμπος Λυκογιάννης (Μπολόνια): Αγωνίστηκε για 75 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με τη Σπέτσια.

Αντώνης Σιατούνης (Μόντσα): Εκτός αποστολής.

Γιώργος Κυριακόπουλος (Σασουόλο): Αγωνίστηκε για 74 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Κρεμονέζε.

Serie B

Βασίλης Ζαγαρίτης (Πάρμα): Αγωνίστηκε για 12 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (3-3) κόντρα στη Τζένοα.

Χρήστος Κουρφαλίδης (Κάλιαρι): Έμεινε στον πάγκο.

Γιώργος Καραγιαννίδης (Βενέτσια): Εκτός αποστολής.

Ηλίας Κουτσουπιάς (Μπενεβέντο): Αγωνίστηκε για 15 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-0) επί της Βενέτσια και σκόραρε στο 77′.

Γερμανία:

Μπουντεσλίγκα

Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Στουτγκάρδη): Αγωνίστηκε για 90′ στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Σάλκε.

Θωμάς Κασταναράς (Στουτγκάρδη): Έμεινε στον πάγκο.

Βασίλης Λαμπρόπουλος (Μπόχουμ): Αγωνίστηκε για 90′ στην εντός έδρας ήττα (2-0) από τη Βέρντερ Βρέμης.

Κωνσταντίνος Σταφυλίδης (Μπόχουμ): Εκτός αποστολής.

Δημήτρης Λημνιός (Κολωνία): Είναι τραυματίας.

Β’ Γερμανίας

Χαράλαμπος Μακρίδης (Ρέγκενσμπουργκ): Αγωνίστηκε για 90′ στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Χόλσταϊν Κιλ.

Μανώλης Σάλιακας (Σαν Πάουλι): Αγωνίστηκε για 45′ στην εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Γκρόιτερ Φιρτ.

Στέφανος Καπίνο (Αρμίνια Μπίλεφελντ): Εκτός αποστολής.

Σεμπάστιαν Βασιλειάδης (Αρμίνια Μπίλεφελντ): Αγωνίστηκε για 69′ στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ντάρμσταντ.

Πορτογαλία:

Λίγκα Πορτουγκάλ

Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Βισέλα.

Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος (Σπόρτινγκ Λισαβόνας): Αγωνίστηκε για 2 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-0) επί της Εστορίλ.

Ολλανδία:

Ερεντιβίζιε

Χρήστος Τζόλης (Τβέντε): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Αϊντχόφεν.

Παντελής Χατζηδιάκος (Αλκμάαρ): Αγωνίστηκε για 62 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-0) επί της Έμμεν.

Βαγγέλης Παυλίδης (Αλκμάαρ): Είναι τραυματίας.

Βασίλης Μπάρκας (Ουτρέχτη): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (4-3) επί της Φορτούνα Σιτάρντ.

Αναστάσιος Δουβίκας (Ουτρέχτη): Αγωνίστηκε για 28 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (4-3) επί της Φορτούνα Σιτάρντ. Σκόραρε τρεις φορές (71′, 77′, 86′) ερχόμενος από τον πάγκο.

Δημήτρης Σιόβας (Φορτούνα Σιτάρντ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (4-3) από την Ουτρέχτη.

Βασίλης Σουρλής (Φορτούνα Σιτάρντ): Έμεινε στον πάγκο.

Αβέντης Αβεντισιάν (Γκόου Άχεντ Ιγκλς): Έμεινε στον πάγκο.

Β’ Κατηγορία

Απόστολος Βέλλιος (Τζβόλε): Αγωνίστηκε για 67 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-1) κόντρα στην Ντεν Μπος.

Βασίλης Παυλίδης (Αλκμάαρ Β’): Δεν αγωνίστηκε.

Κωνσταντίνος Λάμπρου (Βίλεμ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) κόντρα στην Ντεν Χάαγκ.

Αυστρία:

Μπουντεσλίγκα:

Ευθύμιος Κουλούρης (Λασκ Λιντζ): Αγωνίστηκε για 24 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ριντ.

Κοσμάς Γκέζος (Αούστρια Κλάγκενφουρτ): Ήταν εκτός αποστολής.

Νίκος Βέργος (Βόλφσμπεργκερ): Αγωνίστηκε για 22 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (4-3) από την Αούστρια Κλάγκενφουρτ. Σκόραρε στο 85′ από το σημείο του πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Λιγκα 2:

Μελέτιος Μίσκοβιτς (Κάφενμπεργκ): Αγωνίστηκε για 90′ λεπτά στην εντός έδρας ήττα (5-1) από την Γκράτζερ.

Σκωτία:

Πρέμιερσιπ

Γιώργος Γιακουμάκης (Σέλτικ): Αγωνίστηκε για 86 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (4-0) επί της Ρέιντζερς, ερχόμενος από τον πάγκο.

Σερβία:

Σούπερ Λίγκα

Νεμάνια Μιλόγεβιτς (Κολουμπάρα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (5-1) από την Παρτίζαν.

Νίκος Μπαξεβάνος (Σπαρτάκ Σουμπότιτσα): Έμεινε στον πάγκο.

Βέλγιο:

Τσάλεντζερ Λιγκ:

Απόστολος Κωνσταντόπουλος (Μπέερσχοτ): Έμεινε στον πάγκο.

Ελβετία:

Σούπερλιγκ

Αλεξάντερ Σαφαρίκας (Σιόν): Εκτός αποστολής.

Τσεχία:

Α’ Κατηγορία

Μάριος Πουρζιτίδης (Σλόβαν Λίμπερετς): Έμεινε στον πάγκο.

Δανία:

Σουπερλίγκα

Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Σίλκεμποργκ.

Μάριος Οικονόμου (Κοπεγχάγη): Είναι τραυματίας.

Δημήτρης Εμμανουηλίδης (Βέιλε): Αγωνίστηκε για 63 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-1) από την Κόγκε.

Κροατία:

Δημήτρης Διαμαντάκος (Χάιντουκ Σπλιτ): Εκτός αποστολής.

Τουρκία:

Σούπερ Λιγκ

Αναστάσιος Μπακασέτας (Τράμπζονσπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (1-0) από την Ουμρανίγιεσπορ.

Μανώλης Σιώπης (Τράμπζονσπορ): Έμεινε στον πάγκο.

Στέλιος Κίτσιου (Γκαζιαντέπ): Έχει προγραμματισμένο αγώνα σήμερα (5/9, 21:00) κόντρα στη Γαλατασαράι.

Δημήτρης Κολοβέτσιος (Καϊσέρισπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Φενερμπαχτσέ.

Αναστάσιος Χατζηγιοβάνης (Ανκαραγκούτσου): Έμεινε στον πάγκο.

Δημήτρης Γούτας (Σίβασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Καραγκουμρούκ.

Χαρίλαος Χαρίσης (Σίβασπορ): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Καραγκουμρούκ.

Ιωάννης Γκέλιος (Μπαντίρμασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (1-0) επί της Ντενιζλισπόρ.

Γιώργος Κουτρουμπής (Μπαντίρμασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (1-0) επί της Ντενιζλισπόρ.

Δημήτρης Μάνος (Μπαντίρμασπορ): Έμεινε στον πάγκο.

Κύπρος:

Αναστάσιος Δώνης (ΑΠΟΕΛ): Εκτός αποστολής.

Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος (Ανόρθωση): Εκτός αποστολής.

Απόστολος Τσιλιγγίρης (ΑΠΟΕΛ): Εκτός αποστολής.

Αναστάσιος Αυλωνίτης (Απόλλων Λεμεσού): Εκτός αποστολής.

Χάρης Μαυρίας (Απόλλων Λεμεσού): Εκτός αποστολής.

Δημήτρης Πινακάς (Απόλλων Λεμεσού): Αγωνίστηκε για 49 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (1-0) επί της Δόξας Κατωκοπιάς.

Μιχάλης Μανιάς (Ολυμπιακός Λευκωσίας): Εκτός αποστολής.

Μανώλης Τζανακάκης (Καρμιώτισσα): Αγωνίστηκε για 49 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (4-0) από την Πάφο.

Νίκος Καλτσάς (Καρμιώτισσα): Αγωνίστηκε για 61 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (4-0) από την Πάφο.

Ρουμανία:

Λιγκα 1

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ.

Ουγγαρία:

Αλέξανδρος Κυζιρίδης (Ντεμπρετσένι): Αγωνίστηκε για 47 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) κόντρα στη Φερεχβάρ.

Γιώργος Νεοφυτίδης (Ντεμπρετσένι): Αγωνίστηκε για 2 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) κόντρα στη Φερεχβάρ.

Πολωνία:

Εξτρακλάσα

Κωνσταντίνος Τριανταφυλλόπουλος (Στσζέτσιν): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-1) επί της Κορόνα Κιέλτσε.

Στράτος Σβάρνας (Ρακόφ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-0) από την Κρακόβια.

Γιάννης Παπανικολάου (Ρακόφ): Αγωνίστηκε για 55 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-0) από την Κρακόβια.

Δημήτρης Σταυρόπουλος (Βάρτα Πόζναν): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Λέγκια Γκντάνσκ.

Αλέξανδρος Κατράνης (Πιάστ Γκλίβιτσε): Έχει προγραμματισμένο αγώνα σήμερα (5/9, 19:00) κόντρα στην Λέγκνιτσα.

Σλοβακία:

Σπύρος Ρισβάνης (Ντουνάισκα Στρέντα): Εκτός αποστολής.

Κυριάκος Σαββίδης (Σπαρτάκ Τρνάβα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-2) από τη Ρουζομπέροκ.

Πολυδεύκης Βολανάκης (Μιχάλοβτσε): Έμεινε στον πάγκο.

Βασίλης Ντότης (Μιχάλοβτσε): Εκτός αποστολής.

Ιωάννης Νιάρχος (Ζλάτε Μόραφτσε): Αγωνίστηκε για 34 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) κόντρα στην Τρεντσίν.

Μολδαβία:

Στέφανος Ευαγγέλου (Σερίφ Τίρασπολ): Έμεινε στον πάγκο.

Φοίβος Μπότος (Σερίφ Τίρασπολ): Έμεινε στον πάγκο.

Νικόλαος Γιαννακόπουλος (Ζίμπρου Κισινάου): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Μιλσάμι.

Νικόλαος Καρανίκας (Ζίμπρου Κισινάου): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Μιλσάμι.

Φιλανδία:

Βεϊκαουσλίγκα

Σταύρος Ζαροκώστας (Χάκα): Αγωνίστηκε για 31 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Χόνκα.

Λετονία:

Θάνος Πέτσος (Ρίγα): Εκτός αποστολής.

Αλβανία:

Αλέξανδρος Κούρος (Τιούτα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) κόντρα στην Ερτζένι.

Εσθονία:

Γιάννης Τσιβελεκίδης (Κάλιου): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-1) από την Πάιντε.

Γεωργία:

Α’ κατηγορία

Βασίλης Καραγκούνης (Τορπέντο Κιουταΐσι): Εκτός αποστολής.

Κατάρ:

Γιάννης Φετφατζίδης (Αλ Σαλιγιά): Αγωνίστηκε για 85 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-1) από την Αλ-Σαντ.