Με άλλο ένα αγωνιστικό σαββατοκύριακο να έχει πλέον τελειώσει, το ertsports.gr σας παρουσιάζει τα πεπραγμένα των ποδοσφαιριστών από τη χώρα μας που αγωνίζονται σε ομάδες άλλων ευρωπαϊκών – και μη – χωρών.

Κώστας Τσιμίκας (Λίβερπουλ): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.

Δημήτρης Γιαννούλης (Νόριτς): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.
Τζορτζ Μπάλντοκ (Σέφιλντ Γιουνάιτεντ): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.
Δημήτρης Πέλκας (Χαλ): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.

Ισπανία:

Λα Λίγκα 2
Νίκος Μιχελής (Μιραντές): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ανδόρρα.

Ιταλία:

Serie A
Χρήστος Αλεξίου (Ίντερ): Εκτός αποστολής.
Δημήτρης Νικολάου (Σπέτσια): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από τη Νάπολι.
Δημήτρης Κεραμίτσης (Ρόμα): Εκτός αποστολής.
Χαράλαμπος Λυκογιάννης (Μπολόνια): Αγωνίστηκε για 30 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Φιορεντίνα.
Αντώνης Σιατούνης (Μόντσα): Εκτός αποστολής.
Γιώργος Κυριακόπουλος (Σασουόλο): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (3-1) από την Ουντινέζε.

Serie B
Βασίλης Ζαγαρίτης (Πάρμα): Έμεινε στον πάγκο.
Χρήστος Κουρφαλίδης (Κάλιαρι): Εκτός αποστολής.
Γιώργος Καραγιαννίδης (Βενέτσια): Εκτός αποστολής.
Ηλίας Κουτσουπιάς (Μπενεβέντο): Αγωνίστηκε για 66 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-0) από την Κάλιαρι.

Γερμανία:

Μπουντεσλίγκα
Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Στουτγκάρδη): Αγωνίστηκε για 83 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με τη Μπάγερν Μονάχου και δημιούργησε το πρώτο γκολ της ομάδας του.
Θωμάς Κασταναράς (Στουτγκάρδη): Έμεινε στον πάγκο.
Βασίλης Λαμπρόπουλος (Μπόχουμ): Αγωνίστηκε για 90′ στην εκτός έδρας ήττα (3-1) από τη Σάλκε.
Κωνσταντίνος Σταφυλίδης (Μπόχουμ): Είναι τραυματίας.
Δημήτρης Λημνιός (Κολωνία): Είναι τραυματίας.

Β’ Γερμανίας
Χαράλαμπος Μακρίδης (Ρέγκενσμπουργκ): Έμεινε στον πάγκο.
Μανώλης Σάλιακας (Σαν Πάουλι): Αγωνίστηκε για 85 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Σαντχάουσεν.
Στέφανος Καπίνο (Αρμίνια Μπίλεφελντ): Εκτός αποστολής.
Σεμπάστιαν Βασιλειάδης (Αρμίνια Μπίλεφελντ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από τη Νυρεμβέργη.

Πορτογαλία:

Λίγκα Πορτουγκάλ
Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (1-0) επί της Φαμαλικάο.
Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος (Σπόρτινγκ Λισαβόνας): Αγωνίστηκε για 31 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (4-0) επί της Πορτιμονένσε.

Ολλανδία:

Ερεντιβίζιε
Χρήστος Τζόλης (Τβέντε): Αγωνίστηκε για 57 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Άλμααρ.
Παντελής Χατζηδιάκος (Αλκμάαρ): Αγωνίστηκε για 60 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Τβέντε.
Βαγγέλης Παυλίδης (Αλκμάαρ): Είναι τραυματίας.
Βασίλης Μπάρκας (Ουτρέχτη): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Φίτεσε.
Τάσος Δουβίκας (Ουτρέχτη): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Φίτεσε.
Δημήτρης Σιόβας (Φορτούνα Σιτάρντ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ναϊμέγκεν.
Βασίλης Σουρλής (Φορτούνα Σιτάρντ): Έμεινε στον πάγκο.
Αβέντης Αβεντισιάν (Γκόου Άχεντ Ιγκλς): Έμεινε στον πάγκο.

Β’ Κατηγορία
Απόστολος Βέλλιος (Τζβόλε): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Βίλεμ ΙΙ.
Βασίλης Παυλίδης (Αλκμάαρ Β’): Εκτός αποστολής.
Κωνσταντίνος Λάμπρου (Βίλεμ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Τζβόλε.

Αυστρία:

Μπουντεσλίγκα:
Ευθύμης Κουλούρης (Λασκ Λίντσερ): Αγωνίστηκε για 66 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Λουστενάου και ήταν ο δημιουργός του γκολ της ομάδας του.
Κοσμάς Γκέζος (Αούστρια Κλάγκενφουρτ): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-0) από την Στουρμ Γκρατζ
Νίκος Βέργος (Βόλφσμπεργκερ): Αγωνίστηκε για 20 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-1) επί της Ραπίντ Βιέννης.

Λιγκα 2:
Μελέτιος Μίσκοβιτς (Κάφενμπεργκ): Αγωνίστηκε για 90′ λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Ντορνμπέρν.

Σκωτία:

Πρέμιερσιπ
Γιώργος Γιακουμάκης (Σέλτικ): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.

Σερβία:

Σούπερ Λίγκα
Νεμάνια Μιλόγιεβιτς (Κολουμπάρα): Αγωνίστηκε για 70 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Μπάτσκα Τόπολα.
Νίκος Μπαξεβάνος (Σπαρτάκ Σουμπότιτσα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Μλάντοστ.

Βέλγιο:

Τσάλεντζερ Λιγκ:
Απόστολος Κωνσταντόπουλος (Μπέερσχοτ): Εκτός αποστολής.

Ελβετία:

Σούπερλιγκ
Αλεξάντερ Σαφαρίκας (Σιόν): Εκτός αποστολής.

Τσεχία:

Α’ Κατηγορία
Μάριος Πουρζιτίδης (Σλόβαν Λίμπερετς): Έμεινε στον πάγκο.

Δανία:

Σουπερλίγκα
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Εκτός αποστολής.
Μάριος Οικονόμου (Κοπεγχάγη): Είναι τραυματίας.

Δημήτρης Εμμανουηλίδης (Βέιλε): Αγωνίστηκε για 82 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Βεντσισέλ.

Κροατία:

Δημήτρης Διαμαντάκος (Χάιντουκ Σπλιτ): Εκτός αποστολής.

Τουρκία:

Σούπερ Λιγκ
Τάσος Μπακασέτας (Τράμπζονσπορ): Έχει προγραμματισμένο αγώνα σήμερα (12/9, 21:30) κόντρα στην Αντάνα Ντεμίρσπορ.
Μανώλης Σιώπης (Τράμπζονσπορ): Έχει προγραμματισμένο αγώνα σήμερα (12/9, 21:30) κόντρα στην Αντάνα Ντεμίρσπορ.
Στέλιος Κίτσιου (Γκαζιαντέπ): Αγωνίστηκε για 68 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ουμρανίγιεσπορ.
Δημήτρης Κολοβέτσιος (Καϊσέρισπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Αντάλιασπορ.
Τάσος Χατζηγιοβάνης (Ανκαραγκούτσου): Αγωνίστηκε για 29 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Αλάνιασπορ.
Δημήτρης Γούτας (Σίβασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ιστανμπουλσπόρ. Ήταν ο δημιουργός του μοναδικού γκολ της ομάδας του.
Χάρης Χαρίσης (Σίβασπορ): Αγωνίστηκε για 75 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ιστανμπουλσπόρ.

Ιωάννης Γκέλιος (Μπαντίρμασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Κετσιορενγκουτσού.
Γιώργος Κουτρουμπής (Μπαντίρμασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Κετσιορενγκουτσού.
Δημήτρης Μάνος (Μπαντίρμασπορ): Αγωνίστηκε για 5 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Κετσιορενγκουτσού.

Κύπρος:

Τάσος Δώνης (ΑΠΟΕΛ): Εκτός αποστολής.
Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος (Ανόρθωση): Αγωνίστηκε για 35 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-0) επί της Καρμιώτισσας.
Απόστολος Τσιλιγγίρης (ΑΠΟΕΛ): Εκτός αποστολής.
Χάρης Μαυρίας (Απόλλων Λεμεσού): Εκτός αποστολής.
Δημήτρης Πινακάς (Απόλλων Λεμεσού): Έμεινε στον πάγκο.
Μιχάλης Μανιάς (Ολυμπιακός Λευκωσίας): Εκτός αποστολής.
Μανώλης Τζανακάκης (Καρμιώτισσα): Εκτός Αποστολής.
Νίκος Καλτσάς (Καρμιώτισσα): Αγωνίστηκε για 65 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-0) από την Ανόρθωση.

Ρουμανία:

Λιγκα 1
Κυριάκος Παπαδόπουλος (Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Ραπίντ Βουκουρεστίου.

Ουγγαρία:

Αλέξανδρος Κυζιρίδης (Ντεμπρετσένι): Αγωνίστηκε για 80 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Πάκσι.
Γιώργος Νεοφυτίδης (Ντεμπρετσένι): Έμεινε στον πάγκο.

Πολωνία:

Εξτρακλάσα
Κωνσταντίνος Τριανταφυλλόπουλος (Στσζέτσιν): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Λεχ Πόζναν.
Στράτος Σβάρνας (Ρακόβ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (4-0) επί της Λέγκια Βαρσοβίας και ήταν ο δημιουργός του δεύτερου γκολ της ομάδας του.
Γιάννης Παπανικολάου (Ρακόβ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (4-0) επί της Λέγκια Βαρσοβίας.
Δημήτρης Σταυρόπουλος (Βάρτα Πόζναν): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Ζαγκλέμπιε.
Αλέξανδρος Κατράνης (Πιάστ Γκλίβιτσε): Αγωνίστηκε για 80 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (3-3) με την Γκόρνικ Ζάμπρζε.

Σλοβακία:

Σπύρος Ρισβάνης (Ντουνάισκα Στρέντα): Εκτός αποστολής.
Κυριάκος Σαββίδης (Σπαρτάκ Τρνάβα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-0) επί της Τρέντσιν.
Πολυδεύκης Βολανάκης (Μιχάλοβτσε): Έμεινε στον πάγκο.
Βασίλης Ντότης (Μιχάλοβτσε): Εκτός αποστολής.
Ιωάννης Νιάρχος (Ζλάτε Μόραφτσε): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.

Μολδαβία:

Στέφανος Ευαγγέλου (Σερίφ Τίρασπολ): Έμεινε στον πάγκο.
Γιάννης-Φοίβος Μπότος (Σερίφ Τίρασπολ): Έμεινε στον πάγκο.
Νίκος Γιαννακόπουλος (Ζίμπρου Κισινάου): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (3-3) με την Σφιντούλ Γκεόργκε.
Νίκος Καρανίκας (Ζίμπρου Κισινάου): Έμεινε στον πάγκο.

Φιλανδία:

Βεϊκαουσλίγκα
Σταύρος Ζαροκώστας (Χάκα): Εκτός αποστολής.

Λετονία:

Θάνος Πέτσος (Ρίγα): Αγωνίστηκε για 32 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Βαλμιέρα.

Αλβανία:

Αλέξανδρος Κούρος (Τιούτα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) κόντρα στην Κουκέσι.

Εσθονία:

Γιάννης Τσιβελεκίδης (Κάλιου): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Κουρεσάαρε.

Γεωργία:

Α’ κατηγορία
Βασίλης Καραγκούνης (Τορπέντο Κιουταΐσι): Εκτός αποστολής.

Κατάρ:

Γιάννης Φετφατζίδης (Αλ Σαλιγιά): Αγωνίστηκε για 56 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (5-1) από την Αλ Αραμπί.