ertnews.gr

Επίδειξη… δύναμης από το “τριφύλλι”

26/11 - 19:54

EUROKINISSI

Εύκολο έργο είχε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος επικράτησε στην έδρα του με 3-0 σετ επί της Θέτιδας Βούλας για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley League Γυναικών.

Περίπατο έκανε ο Παναθηναϊκός στο κλειστό του Άγιου Θωμά κόντρα στη Θέτιδα Βούλας, επικρατώντας με 3-0 σετ στο πλαίσιο της 7ης “στροφής” του πρωταθλήματος της Volley League Γυναικών.

Οι “πράσινες” κυριάρχησαν στο πρώτο σετ του αγώνα, καθώς με πρωταγωνίστρια την Ανάε, αλλά και την Μέντιτς, από νωρίς έδειξαν ποιος είναι το “αφεντικό”. Το σκορ “εκτοξεύτηκε” άμεσα σε… νταμπλ σκορ (18-9) και η κατάκτηση του πρώτου σετ δεν άργησε να έρθει από το “τριφύλλι”, με το σκορ να φτάνει στο 25-17.

Παρόμοια εικόνα παρουσίασαν οι γηπεδούχες και στο δεύτερο σετ, ωστόσο στην αρχή, η Θέτιδα έδειχνε να φαίνεται ανταγωνιστική με πρωταγωνίστριες την Λέϊθαμ και την Χάρντεμαν. Το σύνολο του Μπράνκο Γκάιτς ανέβασε ρυθμούς με το δίδυμο Μένιτς-Γκρόθες και έτσι ο Παναθηναϊκός κατέκτησε και το δεύτερο σετ με σκορ 25-18.

Στο τρίτο σετ της αναμέτρησης, η ομάδα της Βούλας ήταν άκρως ανταγωνιστική στην αρχή και οι “μάχες” αυξήθηκαν και από τις δυο μεριές. Τα λάθη του “τριφυλλιού” στο σερβίς του, αλλά και οι πόντοι της Λέϊθαμ, έφεραν το προβάδισμα στη Θέτιδα, ωστόσο οι “πράσινες” πάτησαν το πόδι στο “γκάζι” και με ένα 11-3 σερί, έφεραν το προβάδισμα στα “χέρια” τους. Ο Παναθηναϊκός πήρε και το τρίτο σετ, αυτή τη φορά με 25-21, πανηγυρίζοντας έτσι μια σημαντική νίκη με 3-0 σετ.

Διαιτητές: Κουτσούλας, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Σπίγγου, Σταθοπούλου, Γραμματεία: Οικονόμου Δ..